Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną...

Punkt Pomocy Kryzysowej

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem...

Pracownia Orange

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają ..

I Brzeskie Senioralia rozpoczęte!

Październik jest miesiącem seniorów. Z tej okazji dziś, 9 października 2023 r. na Dużej Scenie Brzeskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta inauguracja I Brzeskich Senioraliów. Gala otwierająca ten wyjątkowy miesiąc została zorganizowana pod patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

Uczestnicy mogli podziwiać występy zespołu „Fermata”, zespołów Brzeskiego Centrum Kultury oraz grup senioralnych. W przerwie można było również skorzystać z możliwości pomiaru ciśnienia, pomiaru cukru we krwi, masażu dłoni czy odwiedzin stoiska rękodzielniczego Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzegu. Głos zabrał obecny na wydarzeniu Jerzy Wrębiak - Burmistrz Brzegu, który podziękował wszystkim za liczne uczestnictwo, wręczył przedstawicielom środowisk senioralnych symboliczny klucz do miasta i podkreślił, jak istotne dla brzeskiego samorządu jest otoczenie Seniorów szczególną opieką.

Społeczeństwo się starzeje, dostrzegamy to i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Seniorów. Myślę, że w Brzegu nie mogą oni narzekać na nudę. Staramy się dbać o najstarszych mieszkańców miasta. Polityka senioralna to jeden z priorytetowych obszarów działania naszej gminy. Drodzy Seniorzy – życzę wspaniale spędzonego czasu i świetnej zabawy! – mówił.

W następnych dniach, w ramach I Brzeskich Senioraliów zostanie zorganizowanych wiele atrakcji, między innymi Klub Retro, czyli spotkanie „W objęciach tanga”, spacer z Romualdem Nowakiem i zwiedzanie willi Rodziny Scharffa, „Jesienna lekcja historii” z Elżbietą Kużdżał czy „Brzeg w obiektywie Jana Androsa”. Szczegóły na stronie Brzeskie Centrum Seniora.

O nas

Brzeskie Centrum Seniora (BCS) to miejsce spotkań dla osób w wieku 60+

Skontaktuj się z nami

Brzeskie Centrum Seniora
49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29

 

tel. (77) 404-58-20 
tel. (77) 404-58-21

 

e-mail:  bcs@mops-brzeg.pl

 

Godziny pracy: 

Poniedziałek - Piątek   7:30 - 15:30

2014 Dzienny Dom Pomocy w Brzegu