Media o nas

Bingo w Dziennym Domu Pomocy

 

W poniedziałek (20.04), w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Piastowskiej 29 w Brzegu odbył się pierwszy turniej gry BINGO. Pensjonariusze chętnie pojawili się na rozgrywkach . W zabawie udział wzięło kilkanaście osób. Poprowadzono 12 rund w której każdy z wygranych otrzymał drobny upominek.  Jednogłośnego zwycięstwa jednak nie odnotowano!

Wiecej informacji nto.pl

Babcie czytają bajki w przedszkolu

Panie z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Brzegu same piszą bajki i czytają je maluchom w przedszkolu.

O Stasiu, który bardzo chciał pójść do zoo, ale musiał zrozumieć, że mama nie zawsze ma pieniążki na takie przyjemności. Albo o złotej rybce, która spełniła tylko jedno, ale za to jakże ważne życzenie rybaka - obdarowała go zdrowiem - w poniedziałek takie bajki opowiadała „średniakom” z przedszkola nr 11 Zofia Betnerska.


- Nie mam tremy, bo kiedyś pracowałam z dziećmi. Choć - to prawda - od tego czasu minęło już 15 lat - mówiła nam przed wejściem na salę pani Zofia.

Wiecej informacji nto.pl

Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Publicznym Przedszkolu nr 8


Nasza współpraca z Dziennym Domem Pomocy Społecznej w Brzegu trwa już od kilku lat. Spotykamy się przy okazji świąt, czy też innych okoliczności sprzyjających wspólnym wizytom. W tym roku szkolnym , jesienią gościliśmy w DDPS z programem artystycznym z okazji Dnia Seniora. Jest to święto ludzi starszych i gdy najmłodsze pokolenie występuje dla nich składając im życzenia są wtedy na pewno wzruszeni, ale też szczęśliwi, że pamiętamy o nich.Tak też było 5 lutego, kiedy do naszej" ósemki", tym razem na nasze zaproszenie przybyła Pani Kierownik Liliana Zwierzchowska wraz swoimi podopiecznymi i pracownikami na przedstawienie pt. "Rzepka". Nasze spotkanie zaszczycił również, swoją obecnością nowo nastały Zastępca Burmistrza Brzegu Pan Tomasz Witkowski.

Więcej informacji i galeria zdjęć na: brzeg.pl

Siłka dla Seniorów

Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy w Brzegu organizuje akcję pn. „Siłka dla seniorów”. Jej celem jest doposażenie sali do ćwiczeń dla osób starszych – podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Brzegu. Na tą chwilę wyposażenie tego miejsca jest bardzo ubogie (mały atlas, mały stepper i zepsuty stacjonarny rowerek). Biorąc pod uwagę liczbę beneficjentów DDP, sprzęt ten nie jest wystarczający. Nie spełnia on także oczekiwań osób starszych.Jednym z najważniejszych czynników umożliwiających tzw. "pomyślne starzenie się" jest regularna aktywność ruchowa. Wpływa ona korzystnie na wydłużenie okresu fizycznej sprawności i niezależności, czyli poprawę jakości życia....

Więcej informacji: Siłka dla seniora

 

 

O nas

Dzienny Dom Pomocy funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzegu. Przeznaczony jest dla seniorów, osób starszych, niepełnosprawnych, samotnych i potrzebujących. Dom funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00–16:00. W placówce istnieje możliwości wykupienia obiadu świadczonego przez catering zewnętrzny. Pensjonariuszami tego domu są głównie osoby, które pragną zachować zdrowie, prowadzić aktywny tryb życia, podtrzymywać sprawność psychofizyczną oraz pogodę ducha. Działania Dziennego Domu Pomocy skierowane są na niwelowanie trudności i problemów z jakimi na co dzień borykają się nasi podopieczni (tj. poczucie samotności, izolacji społecznej).

 

Skontaktuj się z nami

Dzienny Dom Pomocy w Brzegu
49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29

(placówka podlega pod Miejski Ośrodek

Pomocy Społecznej w Brzegu) 

tel. (77) 404-58-20 
tel. (77) 404-58-21
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  ddp@mops-brzeg.pl

Godziny pracy DDP Brzeg: 

Poniedziałek - Piątek   7:30 - 15:30

2014 Dzienny Dom Pomocy w Brzegu