Dzienny Dom Pomocy rozpoczął swoje funkcjonowanie 7 kwietnia 1984 roku.

Dom powstał z myślą o rozwoju i potrzebach seniorów, skupiając w jednym miejscu osoby chcące aktywnie spędzać swój wolny czas. Na chwilę obecną placówka zapewnia 35 miejsc Dziennego Pobytu dla osób starszych, samotnych, chorych i potrzebujących - kierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu.

Na co dzień dla naszych pensjonariuszy prowadzone są różnorodne zajęcia mające na celu usprawnianie, aktywizację i zagospodarowanie wolnego czasu. Organizowane są bezpłatne wyjścia i wyjazdy grupowe do takich miejsc jak: kino, ogród zoologiczny, gospodarstwo agroturystyczne, restauracje, kawiarnie.  W placówce obchodzone są imprezy okolicznościowe pensjonariuszy, bal seniora, zabawy taneczne przy akompaniamencie zespołu muzycznego oraz wspólne grillowania. W trakcie pobytu zapewniana jest opieka  pielęgniarska i terapeutyczna.

Dzienny Dom Pomocy to także miejsca wydawania i spożywania posiłków dla osób skierowanych przez MOPS w Brzegu. Świadczone są usługi dla blisko 200 osób. Dla naszych pensjonariuszy zapewniany jest smaczny dwudaniowy posiłek w wyjątkowo korzystnej cenie.

Serdecznie zapraszamy

O nas

Dzienny Dom Pomocy funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzegu. Przeznaczony jest dla seniorów, osób starszych, niepełnosprawnych, samotnych i potrzebujących. Dom funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00–16:00. W placówce istnieje możliwości wykupienia obiadu świadczonego przez catering zewnętrzny. Pensjonariuszami tego domu są głównie osoby, które pragną zachować zdrowie, prowadzić aktywny tryb życia, podtrzymywać sprawność psychofizyczną oraz pogodę ducha. Działania Dziennego Domu Pomocy skierowane są na niwelowanie trudności i problemów z jakimi na co dzień borykają się nasi podopieczni (tj. poczucie samotności, izolacji społecznej).

 

Skontaktuj się z nami

Dzienny Dom Pomocy w Brzegu
49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29

(placówka podlega pod Miejski Ośrodek

Pomocy Społecznej w Brzegu) 

tel. (77) 404-58-20 
tel. (77) 404-58-21
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  ddp@mops-brzeg.pl

Godziny pracy DDP Brzeg: 

Poniedziałek - Piątek   7:30 - 15:30

2014 Dzienny Dom Pomocy w Brzegu