Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną...

Punkt Pomocy Kryzysowej

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem...

Pracownia Orange

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają ..

Spacer śladami rodziny Schärff

Wille miejskie w dawnym Brzegu odznaczały się wysokim poziomem rozwiązań architektonicznych i usytuowane były na wygrodzonym terenie urządzonym w formie ogrodu. Dziś po południu 11 października 2023 roku w ramach I Brzeskich Senioraliów, odbył się nietypowy spacer. Brzescy seniorzy mieli możliwość zwiedzenia willi przy ulicy Piastowskiej 29 w Brzegu. Historię willi rodziny Schärff, w której obecnie znajduje się siedziba Brzeskiego Centrum Seniora, opowiedział zgromadzonym, dr Romuald Nowak. Wśród słuchaczy obecny był Jerzy Wrębiak - Burmistrz Brzegu.

Rodzina Schärff pochodziła z Gery w Turyngii, gdzie od pokoleń specjalizowała się w wytwarzaniu rękawiczek, a z czasem także wyrobów pasamoniczych tzn. wyrobów o charakterze pasmanteryjnym.

-Nasz wspólny dzisiejszy spacer, unaocznił nam jakie mamy piękne budynki na jednej z głównych ulic Brzegu. Uważam, że brzeskie wille są ważnym elementem historii i estetyki urbanistycznej naszego miasta, dlatego warto o nie dbać i zachować je w jak największym stopniu pierwotnej świetności, aby również następne pokolenia mogły je podziwiać - podkreślił Jerzy Wrębiak - Burmistrz Brzegu

Dr Romuald Nowak jest wybitnym historykiem sztuki, autorem wielu naukowych publikacji związanych z naszym miastem. To brzeżanin, który został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest jedną z najwybitniejszych postaci związanych z Muzeum Narodowym we Wrocławiu na przestrzeni 75-letniej historii tej instytucji.

O nas

Brzeskie Centrum Seniora (BCS) to miejsce spotkań dla osób w wieku 60+

Skontaktuj się z nami

Brzeskie Centrum Seniora
49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29

 

tel. (77) 404-58-20 
tel. (77) 404-58-21

 

e-mail:  bcs@mops-brzeg.pl

 

Godziny pracy: 

Poniedziałek - Piątek   7:30 - 15:30

2014 Dzienny Dom Pomocy w Brzegu